POMAGAJĄ Z DOBREGO SERCA, DAJĄC RADOŚĆ INNYM...

Ten rok postawił przed nami nieco inne wyzwania… i chociaż z pozoru niczego nadzwyczajnego nie oczekiwaliśmy, kiedy pandemia odmieniła cały świat, wszystko- to mały gest od drugiego człowieka, poświęcona cząstka swojego czasu, wsparcie, pomoc, opieka, sprawiały, że mimo izolacji czuliśmy bliskość…

Przed nami czas Świąt Bożego Narodzenia. Czas szczególny. Dostrzegamy, że serca otwierają się na drugiego człowieka jeszcze bardziej. Nawet w takiej małej, skalskiej społeczności miejsko-gminnej. Bo jak inaczej pomyśleć o wszystkich tych, którzy włączają się w zbiórki produktów żywnościowych, środków finansowych, biorą udział w aukcjach lub dzielą się własnoręcznie wykonanymi rzeczami, usługami, a nawet wypiekami. Są też tacy, którzy w tym trudnym czasie pomagają, by „Gwiazdka w zaciszu domu” w 2020 r zaproponowana i realizowana przez MGOPS w Skale była wyjątkowa, by dawała poczucie przynależności i wspólnoty gminnej, by każdy mieszkaniec poczuł, że właśnie tutaj ma swoje miejsce, w którym chce być i żyć.

Cieszyć się należy z aktywności i sprawności pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Cianowic, Nowej Wsi, Sobiesęk i Skały, które nie żałują swoich zdolności i umiejętności angażując się w przygotowanie potraw wigilijnych do paczek żywnościowych. Niektóre z tych pań to także seniorki, tym bardziej miło, że mimo wieku, drzemie w naszych cudownych seniorkach apetyt na pomaganie. Na bycie we wspólnocie, gdzie mimo covidowych obostrzeń można wspólnie robić coś dobrego. Razem dają radę!

Załączone zdjęcia wykonane zostały w KGW w Sobiesękach

Tekst i foto Barbara Szwajcowska

Poniżej urywek zapowiedzi zorganizowania „Gwiazdki w zaciszu domu” –

 

Przeżywając obecnie dla nas wszystkich trudny czas, mierząc się ze skutkami epidemii wywołanej rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, przygotowanie Wieczerzy Wigilijnej w 2020 roku odbędzie się w innej formie niż tradycyjne spotkanie. To właśnie z myślą o najuboższych, samotnych, starszych, chorych i niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Skała, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skale realizuje projekt „Gwiazdka w zaciszu domu”.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną najbardziej potrzebujący mieszkańcy Miasta i Gminy Skała w okresie przed bożonarodzeniowym, a dokładnie 23 grudnia 2020 roku, otrzymają paczki żywnościowe z gotowymi potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Skały, Sobiesęk, Cianowic i Nowej Wsi. Sporządzone potrawy wraz z przygotowanymi paczkami, opłatkiem wigilijnym oraz kartkami świątecznymi wykonanymi własnoręcznie przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale zostaną dowiezione do domów osób najuboższych, samotnych, chorych.