MODNY SENIOR PIJE
ZIELONE SMOOTHIE

Jak smacznie rozpoczynać dzień? Smacznie i do tego modnie, teraz już seniorzy wiedzą… Dowiedzieli się, co w modzie piszczy? Okazało się, że zielone smoothie, …czyli koktajl i że to jest to! Po „smacznych” warsztatach seniorzy docenili leczniczą moc koktajli.

Pierwsze tego typu warsztaty dla seniorów zaproponował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skale. Odbyły się 22 września br w senioralnej GROCIE przy ul. Langiewicza. Prowadząca warsztaty ekspertka żywieniowa Pani Maja Moczyńska –Papka postarała się o skuteczną odpowiedź na pytanie, „Co jesienią senior wypije ze smakiem? Po prostu zielony koktajl. A oferta, którą dla seniorów przygotowała już na wstępie cieszyła. Świeże, surowe warzywa i owoce „szpinak, rukola, pietruszka -pomarańcza, banan, gruszka” itd. zapachniały na stole… Rozpoczęło się miksowanie. Na przykład: do smoothie gruszka-banan-rukola należy przygotować:

20g rukli, 450 g gruszek bez gniazd nasiennych, pokrojonych w kawałki, 200 g bananów pokrojonych w kawałki, 100 g kiwi pokrojonego w ćwiartki oraz 300 g wody mineralnej niegazowanej.

Sześć różnych smaków zielonych koktajli mogliśmy tego popołudnia wypić. I nikt już nie miał ochoty na kawkę? czyli skuteczne! Działały sycąco. Są także oczyszczające, wzmacniają serce i wątrobę, zawierają antyoksydanty …są skuteczne w przywracaniu odporności i młodości. Uzupełniając informacje przeczytałam, że są ważne dla naszej skóry, paznokci oraz włosów, które nawet mogą przestać siwieć. Drodzy seniorzy wykorzystujmy, więc, to, co mamy w ogrodzie. Zielone, zdrowe i bezpieczne! I dziękujmy naszemu MGOPS –owi, że czasem nas seniorów mile zaskoczy.

Tekst i foto Barbara Szwajcowska