"DEBATA SENIOR" W TVP INFO!

 Drodzy seniorzy!

PROBLEMY SENIORÓW I WAŻNE W ICH CODZIENNYM ŻYCIU SPRAWY

TEMATEM „DEBATY SENIOR”!

Programu publicystycznego, który emitowany jest na: www.tvp.info!

W „Debacie Senior” wyemitowanej 21 listopada 2021 r. wzięli udział: przedstawiciel pomysłodawcy Programu Karta Seniora, przedstawiciel samorządu gminnego, organizacji seniorów na Ukrainie oraz strona rządowa. Nie zabrakło również seniorów, których dziennikarze zaprosili do ulicznej sondy. Tematem oczywiście była Karta Seniora, Lokalna edycja , Ogólnopolska i Europejska.

Uczestnicy debaty zachęcali seniorów do korzystania z „zalet” „ułatwień, „ jakie daje posiadanie Karty Seniora, uzasadniali, „dlaczego warto?” a nawet pochwalili się planami wydania Europejskiej Karty Seniora. Z wypowiedzi seniorów – posiadaczy Karty Seniora – niestety wynikał brak wiedzy, co do możliwości korzystania z rabatów przy zakupie z Kartą usług bądź towarów. Seniorzy Karty mają, lecz z niech nie korzystają!

Wniosek pojawił się natychmiastowo – potrzeba dużego wsparcia w promocji tego tematu. Wybór padł na lokalne samorządy. Toteż burmistrz miasta i Gminy Skała Krzysztof Wójtowicz zabierając głos potwierdził, że „ już parę lat temu rozpoczęły się takie działania w gminie, promocją Karty Seniora, jako pierwszy zajął się Klub Seniora GROTA w Skale, po przystąpieniu w 2021 roku do programu „Skała Przyjazna Seniorom” działania te wsparło Stowarzyszenie MANKO i nadal będą kontynuowane… w nadchodzącej, kolejnej kampanii zebrań wiejskich w gminie postaramy się również dotrzeć z informacjami do mieszkańców na wsiach”.

W „Debacie Senior „udział wzięli: Lidia Ułanowska dyr. Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Łukasz Salwarowski prezes Stowarzyszenia MANKO – pomysłodawcy Programu Ogólnopolska Karta Seniora, Krzysztof Wojtowicz burmistrz Miasta i Gminy Skała oraz Swietłana Zajcewa – Wełykodna prezes Związku Polaków na Ukrainie, Oddziału im. A.Mickiewicza w Odessie. Prowadziła Debatę Anna Grabowska.

https://www.tvp.info/56690924/21112021-1500

tekst i foto bs